Užitečné ... uzitecne.mpelikan.com

 

Čeština pro WP-Polls

Co je to WP-Polls

WP-Polls je plugin do známéno blogovacího nástoje Wordpress. Pokud nevíte, co to Wordpress je, pak Vám zřejmě ani WP-Polls příliš nepomůže. Chcete-li se o Wordpressu dozvědět více, navštivte buď oficiální web projektu, nebo české fórum, které provozuje známý blogger David Grudl.

Autorem pluginu je singapurec Chan Hong Wei Lester, známý též jako GaMerZ. WP-Polls je AJAXová aplikace, která Vám umožní používat na svém blogu ankety. Můžete je mít jak v postraní liště nebo jako součást blogspotu. Možnosti pluginu zde popisovat nebudu, pro tyto účely navštivte relevantní stránku autora.

Česká lokalizace

Rodným jazykem WP-Polls je angličtina, což nemusí všem Čechům vyhovovat. Přeložil jsem tedy kompletní texty, včetně administračního rozhraní do češtiny (nelekněte se plugin Vám bude tykat). Případné překlepy či špatně přeložené řetězce reportujte na e-mail uzitecne@mpelikan.com.

Instalace

Instalace je jednoduchá, nejdříve si stáhněte plugin WP-Polls a nakopírujte jej dle pokynů do adresáře ./wp-content/plugins/polls. Poté stáhněte češtinu (v pravém horním rohu této stránky jsou odkazy), rozbalte ji a nakopírujte do stejného adresáře. Poté plugin aktivujte ve WP adminovi. Heuréka!

Podmínkou funkčnosti češtiny je fakt, že máte v konfiguračním souboru Wordpressu - wp-config.php - nastaven český jazyk:

define ('WPLANG', 'cs_CZ');

Přidáno: 1. března 2007


© 2005-11 Michal Pelikán, http://uzitecne.mpelikan.com/wp-polls-cestina.html | Tvorba www stránek | Vytisknout